+ 48 71 321 00 92

Implanty stomatologiczne Wrocław

Implanty stomatologiczne (wszczepy śródkostne) – protezy stosowane w celu odbudowy utraconego uzębienia.

Wykonane są z tytanu, który jest materiałem obojętnym dla organizmu i nie ma wpływu na zdrowie. Metal ten jest powszechnie wykorzystywany w różnych dziedzinach medycyny. Wykazuje dużą odporność na eksploatację oraz korozję, posiada niski moduł sprężystości i małą gęstość, a także wyróżnia się doskonałą osteointegracją ( czyli połączenie implantu z kością) . Dzięki tym korzystnym właściwościom tytan jest obecnie najpopularniejszym materiałem współczesnej implantologii.

Implanty stomatologiczne są produkowane w różnych kształtach, wielkościach i mogą mieć różnie modyfikowaną powierzchnię. Zabieg wszczepienia śruby tytanowej jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny dla pacjenta. Implantologia jest alternatywą dla klasycznych rozwiązań protetycznych w tym protez ruchomych oraz prac opartych na zębach własnych wymagających oszlifowanie tych zębów. Ta druga opcja wiąże się z niższym kosztem, jednak jest też znacznie mniej praktyczna. Implanty to rozwiązanie na lata. Idealnie zastępują prawdziwe zęby i gwarantują komfort użytkowania na co dzień. W przeciwieństwie do tradycyjnych protez wstrzymują też zanik kości żuchwy lub szczęki u pacjentów.

Implantoprotetyka stomatologiczna – jest to odbudowa uzębienia na wcześniej wszczepionych i wgojonych implantach, pozwalająca na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia. Na implantach mogą się wspierać zarówno uzupełnienia ruchome (protezy) jak i prace cementowane na stale( korony i mosty porcelanowe, kompozytowe i cyrkonowe) Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości.

W naszym gabinecie używane są implanty zębowe firmy Biomet 3i. Oferuje ona bardzo duży wybór nowoczesnych modeli tytanowych, opracowanych dwie dekady temu przez zespół naukowców i lekarzy z dziedziny stomatologii. Ta amerykańska marka ma na swoim koncie wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie implantologii. W Biomet 3i opracowano rozwiązanie Switch Platform, pozwalające zmniejszyć zanik kości otaczających implant zęba. Firma jest też odpowiedzialna za stworzenie opatentowanej powierzchni trawionej OSSEOTITE®, która zrewolucjonizowała implantologię stomatologiczną.

Zapraszamy na profesjonalne leczenie implantologiczne w naszej klinice stomatologicznej we Wrocławiu. Z pomocą nowoczesnych śrub ze stopu tytanu można zyskać piękny uśmiech wolny od braków zębowych. W trakcie pierwszej wizyty lekarz dentysta przeprowadzi kontrolę stanu uzębienia oraz zaordynuje optymalne leczenie. Konsultacja implantologiczna pozwoli też wykryć ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu wszczepienia implantów. Wszystkim naszym pacjentom zapewniamy przyjazną atmosferę i komfort w trakcie kuracji.

Implanty stomatologiczne  Implanty stomatologiczne