+ 48 71 321 00 92

Stomatologia zachowawcza, odbudowa zęba Wrocław

Stomatologia zachowawcza – jest to dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków próchniczych.

Za zmiany chorobowe w obrębie szkliwa odpowiedzialne są bakterie oraz cukry. Gromadzą się one na powierzchni uzębienia przy nieprawidłowej higieny i z czasem mogą prowadzić do demineralizacji szkliwa.

Bardzo obszerną część tej specjalności stanowi endodoncja, czyli dyscyplina specjalizująca się w leczeniu kanałowym uzębienia. W jego wyniku dochodzi do znacznej utraty tkanek twardych, dlatego po zakończeniu kuracji konieczna jest odbudowa zęba. Dzięki temu można w pełni przywrócić jego funkcjonalność.

Podstawowe zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej są związane z oczyszczeniem zębów z próchnicy oraz wypełnieniem ubytku materiałem kompozytowym.

W ramach leczenia zachowawczego w naszym gabinecie oferujemy Państwu:

  • badania kontrolne
  • leczenie próchnicy w obrębie uzębienia
  • wypełnianie ubytków wysokiej jakości kompozytami światłoutwardzalnymi
  • odbudowę zęba i rekonstrukcję jego korony odpowiednimi materiałami kompozytowymi z zastosowaniem różnego rodzaju materiałów pomocniczych (wkłady okołomazgowe, wkłady koronowo-korzeniowe, uzupełnienia typu inlay, onlay)
  • leczenie endodontyczne – leczenie kanałowe zębów jedno i wielokorzeniowych przy pomocy narzędzi ręcznych i maszynowych (Endopilot)
  • zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej oraz wybielanie

Sprawdź ceny!

Podstawą profilaktyki są częste wizyty u dentysty. W ich trakcie lekarz sprawdza stan jamy ustnej i dzięki temu może wykryć zmiany próchnicze we wczesnym stadium choroby. Serdecznie zapraszamy wszystkich pacjentów do skorzystania z naszych usług. Konsultacja stomatologiczna prowadzona jest przez doświadczonych specjalistów, którzy wyróżniają się przyjaznym podejściem do każdego pacjenta. Wizyta kontrolna powinna być przeprowadzana co sześć miesięcy. Warto pilnować tego terminu, aby uniknąć dużych kosztów leczenia zachowawczego w przyszłości. Nasz gabinet stomatologiczny usytuowany jest we Wrocławiu.

odbudowa zęba odbudowa zęba odbudowa zęba